| anonim_4396 a întrebat:

Maine urmeaza sa sustin proba practica(traseul) a examenului auto, categ. B. Ce sfaturi imi dati? La sala am luat 25/26, si a fost totul ok. Dar la traseu? Nu am emotii, nu mi-e frica, sunt sigur pe mine. Problema e ca la proba teoretica a tinut strict de mine(cod/regulament rutier). Acum nu mai tine NUMAI de mine... conteaza traficul din ziua respectiva, examinatorul s. a. m. d. Ce comenzi mi-ar putea da examinatorul? nu ma refer la cele simple stanga/dreapta. Ma refer la ce ar pune un elev sa faca mai des? (gen sa intre pe interzis, sa faca viraj stanga cand e interzis stanga sau intoarcere cand e interzis la stanga etc.). Nu stiu daca ajuta, dar am facut scoala pe Logan 1.5 DCI, dau examenul pe aceeasi masina. Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Calm, mult calm, nu fi agresiv, fi foarte atent si ce sa mai incoace si incolo nu lasa sa se vada ca ai fi cumva stresat pentru. ca examinatorul are ochiul format si te simte imediat ceea ce va duce la un examen ceva mai dur pentru. tine. examinatorul vrea sa vada daca ai sange in tine si nu te va ierta deci pur si simplu fa abstractie de faptul ca politistul e in dreapta ta. eu asa am procedat si... a functionat. multa bafta!

1 răspuns:
| mariusxd a răspuns:

Parerea mea e sa faci totul corect si sa fi atent fara panica. gen daca te pune sa intri pe interzis sau sa faci faci a dreapta canbd e obligatoriu inainte sa fi atent si sa mergi corect nu cum zice el ca mai sunt marlani din astia care fac special ca s ate pice
succes