| Soarecul1234 a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot da sala (proba teoretica a examenului auto ) in alt oras pentru ca la mine ar dura aproape 2 luni, fara sa dau traseul acolo sau sa schimb dosarul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine proba teoretica doar in judetul de domiciliu sau in cel de resedinta (flotant). Ambele probe se sustin in acelasi judet, asa ca nu le poti sustine asa cum vrei tu.

| Raducons a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare un pic,nu poti sa dai in alta parte, decat acolo unde ai facut scoala, Scoala e privata si nu te poti muta gratis unde vrei, daca vrei sa te muti trebuie sa le platesti si lor si o sa iti recunoasca studiile de dincolo, Nu merita

| laeimbrea a răspuns:

Nu, nu poti. iar ca sa schimbi dosarul trebuie să plătești iarăși scoala