| anonim_4396 a întrebat:

Mantenanta bicicletei e bine daca se face odata la 3 luni sau e neaparat sa se faca lunar? Daca gresesc ceva sa imi ziceti, cu o pensula se curata transmisia si lantul de impuritati (pinionii fata - spate, discurile de frana) apoi restul se face cu o carpa usor umezita cu apa doar pe cadru si furca si la sfarsit dupa curatenie se pune ulei pe lant si se schimba pinionii sa se imbibe cu ulei de la lant

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Ideea ta este foarte buna si este indicat sa o aplici chiar zilnic.