| mgtow a întrebat:

Am facut 1.520 km pana acum cu bita si de cateva ori cand pedalez rareori simt o senzatie ca lantul sare de pe un dinte face trac, a vazut-o un mecanic si mi-a zis ca lantul e slabit trebuie schimbat inclusiv pinionii spate. Mie se pare ciudat pentru ca are putini km si a fost ajustat schimbatorul. Bita am transportato in masina intr-o zi si de atunci iar a aparut problema asta nu cumva sa fie dezajustat schimbatorul din spate? Indicatorul de lant arata ca e slab la 7.5 (75%) si 1.0 (100%) dar pinionii nu sant strambi, si nici tociti.

7 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Da e slab strange lantul

| untu a răspuns (pentru paulthegame):

Gresit!

| untu a răspuns (pentru paulthegame):

Verifica lantul mai detaliat, verificati la fiecare za(inel) daca nu e rupt sau e pe cale sa se rupa. Trebuiesc inlocuiti cu alt lant nou!

| mgtow explică (pentru untu):

E slabit la 100% daca il las asa imi strica distribuia.

| paulthegame a răspuns:

Ce e acea o bita?

| andyfcdb11 a răspuns:

Pierde pompa de apa de la pinion de la bita...Sa nu uiti sa i schimbi distributia. Apropo ai schimbat uleiul si filtrul de aer...
Funda?

| mgtow explică (pentru andyfcdb11):

laughing esti comic ma.