| Darkfable a întrebat:

Masina nu pornește. E înghețată cred. De obicei luminile din bord când pornește masina, se închide timp de câteva secunde apoi pornește iar, când pornește,masina,acum, se închid luminile da masina nu pornește în schimb se aude un tiuit din bord. Am un Peugeot 307 in 2 uși.

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai bateria descarcata. Aproape complet.Mai ai cat sa claxonezi si sa tii farurile aprinse 10 minute.
Deci pune redresorul pe ea, asteapta cam 30 min si da-i o cheie sau mai multe.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du masina in service, aici pe TPU nu gasesti mecanici auto. Se închid luminile asa se scrie corect, nu cum ai scris tu se închide luminile.

| Darkfable explică (pentru CristiDinBucuresti):

Iertati-mi greșeala dar nu a fost cu intentie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Darkfable):

Stai linistit.O zi bună.

| Darkfable explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am adresat întrebarea celor care au o masina și au întâmpinat acest defect. Mulțumesc pentru îndrumare

| valentint a răspuns:

Foarte probabil iti trebuie o baterie noua.

| Darkfable explică (pentru valentint):

Bateria merge ca am lasat luminile de la faruri aprinse ca am citit pe net ca asa s- ar incalzi bujiile..masina da sa porneasca dar dupa 2 3 rateuri se inchid luminile din bord si apoi se aude un sunet ca alarma unui ceas desteptator

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Darkfable):

Intelege omule ca bateria nu este in stare sa livreze cateva sute de amperi cat cere electromotorul.
Sa aprinzi farurile,(in afara faptului ca este gresit) ai nevoie doar de 10 amperi.