| Florentin_Andrei_D._2001 a întrebat:

Salut TPU, am un Peugeot 207 1.4 16v benzina an 2007, de la o vreme îmi apare eroare ba fog lamp ba rh lamp, după ce am verificat toate luminile am constat ca stopul din dreapta nu funcționează absolut nici un bec, am desfăcut ambele stopuri și am schimbat becurile între ele crezând ca sunt arse dar când le bag funcționează iar după câteva secunde se opresc, și atunci când dau semnal dreapta semnul verde din bord de dreapta licăre mult mai tare decât cel din stânga în rest toate luminile funcționează perfect, care ar putea fi rezolvarea?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Rezolvarea sste ca ai bec ars, sau contact acolo la bec slab.Deci pune bec nou si vezi sa stea bine fixat in locul lui,cam aia e ce poti face.
Ce ar mai putea sa fie,daca dai semnal si spui ca licare mai rapid,releul sa fie defect, deci in bord sau pe acolo,, ai butonul ala cu triunghi, ala ce apesi cand pui avariile, deci ala ar putea sa fie defect pentru licarirea aia rapida, ori becu.