| sNukki a întrebat:

Mazda RX-8 cu ce capacitate cilindrica poate fi inmatriculata cu 1300 sau 2600? Si cat consuma... vreau raspunsuri doar de la cei care au aceasta masina sau au pe cineva...

Răspuns Câştigător
| bogdanel7 a răspuns:

Are un prieten, inmatriculata RO de vreo 3-4 ani, 1300, consum mers enervant de incet - 7, cosum de oras - 10-14, consum de drum - 6-8, si la blana, evident sare, asteapta-te la un 20. Acum depinde, cand mi-am adus eu un rx-7 din afara, asta prin 2006, la noi il baga pe 2. 6, desi el era 1. 3. Oricum rx-8ul are mai putini caluti ca cel dinainte, alte norme de poluare, nu cred ca vei avea pb, parerea mea ti-l va lua 1300. Salutari

2 răspunsuri:
| bsorynovidiu a răspuns:

2600, Romania e flamanda

Răspuns utilizator avertizat