| Mario1994 a întrebat:

Mercedes-Benz Cla second-hand la 13.000-15.000 euro, când ajunge la 9000 euro? Dar celelalte mașini nemtești care costă între 10.000 și 13.000 euro, alea când ajung la 8000 euro? Cum se scade prețul? Într-un an sau doi ani?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauta si tu modelele care te interesează si au prețul de 8000 si vezi cu cat sunt mai vechi decat cele de 10-13.000

| romeo78 a răspuns:

Prețul unui autoturism nu ține cont doar de vârstă.
Depinde de ce marcă este, kilometraj, dacă a avut un proprietar sau nu, dacă are carnetul de revizii la zi, dacă provine dintr-o flotă sau nu. Depinde de cât de multe exemplare au fost produse cu un anumit motor.
Dar, mai ales un istoric sigur, cunoscut!

| Sandor12921 a răspuns:

O mașina de 13.000, de exemplu un Audi A6 2012 sau CLA dotat, ajunge pe la 9000-9500 cam in 2-3 ani, depinde de normele ce se impun in EU, de noile modele scoase etc. Și de km evident.