| AAlinaaa a întrebat:

Vreau si eu exemple de masini noi nu second hand intre 10.000 si 15.000 euro. si de la 110 cai putere in sus. multumesc!

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Ford Fiesta 1.0 125CP echipare Titanium in 3 usi la 14650e si in 5 usi la 15150e, Renault Megane 1.6 115CP echipare Dynamique 15350e, Renault Fluence 1.6 echipare Dynamique 110CP 14500e, Dacia Duster 1. 2TCe, Mitsubishi Lancer 1.6, Hyundai i30/Elantra, Kia Cee'd, plus multe altele. Optiuni ai, trebuie doar sa o alegi pe cea potrivita. Sfatul meu e sa alegi cu inima. Asa n-o sa-ti para rau de alegerea facuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusF23):

Intra pe mobile.de sa vezi ca gasesti BMW seria 3 la 17.000 cu 180 CP, nu 115 si asa ceva. Fordurile nu sunt bune de nimic.

| MariusF23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul a zis masini NOI, nu cazane SH. Si daca fordurile nu sunt bune de nimic, atunci esti un specimen pierdut, din pacate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusF23):

Haide sa o luam pe alta cale, prin care sa nu ne certam. Posibil ca tii partea lui Ford, poate ca ai si tu Ford. Eu mi-am spus parerea mea.

| MariusF23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am Ford, dar am condus un Focus o buna perioada de timp. Nu stiu ce parere poate avea un copil de 14 ani care nu are permis, dar am trait s-o vad si pe asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusF23):

Ai trait s-o vezi si pe asta. Da, am 14 ani, dar ma pricep la Mecanica Auto si la Technica mai bine decat unii adultiwinking. Nu vreau cearta si scandal, eu doar imi spun parerea. Stiu unde locuiesc, stiu ce invat si stiu cu cine invat. Acum in Decembrie va aparea in Germania un model nou de ford, la pretul de 13.000 Euro. Am fost si in magazinele Auto, si erau atat de ieftine. Am fost si la BMW, si la Porsche, si la masini de 200.000 Euro. Vreau sa spun ca la ce pret are Fordul, imi dau seama de ce are pret asa ieftin.

| MariusF23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, atunci ce sa mai zic de VW... Deja o dam in penibil... prefer sa inchei discutia acum, important e ca OP a cerut masini NOI. Nu SH.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar asa la limita de 15.000 si cu motoare de 110 cai ai ceva sanse la un Duster sau o Astra

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pana si un Logan mai "omenesc" te ajunge 10. 000e.
Celelalte brand-uri, au preturile de pornire de pe la 14. 000e in sus, asta insemnand niste caroserii grele cu motoare pe benzina sub 1.4. Ca sa-ti iei si motor la ele, ajungi spre 20. 000e, pentru la clasa medie (e aiurea sa-ti iei ceva mai mic, la peste 110cp).

| AAlinaaa explică:

Multumesc frumos pentru sfaturi tuturor :*