| Cristian_Olteanu_1997 a întrebat:

Mi-a fost suspendat permisul pe 30 zile si am primit dovada de 15 zile...Pot renunta la aceasta dovada ca sa inceapa suspendarea mai repede?

Răspuns Câştigător
| FageAndrei a răspuns:

"Bine ti-au facut"? Pai prima data asculta ce a facut omu si dupa aia judeca. Eu am mers in afara localitatii cu vreo 90km/h (nimic neregulamentar) si dupa o curba imi rasare in fata o masina de politie ce mergea cu 30-40km/h IN AFATA LOCALITATII. am franat da nu ma opream la timp si a trebuit sa depasesc pe linea continua sa nu dau dracu in ei. Si ce crezi? mi-au luat permisu si si-au ignorat complet partea de vina. Cum naiba sa mergi cu 30-40 in afara localitatii?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poti renunta. Deci daca ati primit o suspendare pe 30 zile si o dovada de conducere pe 15 zile, veti putea vedea permisul in mana doar dupa 45 de zile.

Răspuns utilizator avertizat
| SorinTăriceanu a răspuns:

Nu poti