| iulain13 a întrebat:

Mi-am cumparat pentru motocicleta semnalizari cu LED si am pus un releu de dacie, cu 4 pini. (De când am cumparat-o nu avea nici releu de semnalizare si nici semnalizari) deci trebuie sa-i fac eu legaturile de la inceput. Am încercat in casa sa pun o semnalizare pe releu si la bateria de 12v si imi merge, doar ca apar doua probleme: una ar fi ca face hyperflash si am inteles ca se rezolva punând rezistente de putere la fiecare semnalizare, cam de 25 w din ce scria pe net. A doua problema ar fi ca imediat cum trec semnalizarea prin releu isi pierde 50% din luminozitate, fara de cum o pun direct pe baterie, desi e încărcată. Asta cum se rezolva?

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Daca is cu led nu cred ca se va vedea diferenta, daca se vede cauta alt releu, de pe un scuter de ex nu iti e bun?