| e2235eca a întrebat:

Mi-am cumparat un passat din 2007. Am observat ca incalzirea in scaune functioneaza partial(imi incalzeste doar la spate la ambele scaune din fata). Care ar fi problema pentru care nu-mi incalzeste si sezutul? Se poate sa fie vreo siguranta? Am citit pe anumite forumuri ca cele 2 rezistente din scaune (sezut si spate) sunt conectate intre ele si daca unul nu functioneaza, nu ar trebui sa funcioneze nici celalalt.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca este un model mai vechi (14 ani), cred ca nu are incalzire si la sezut. Trebuie cautat productia care a iesit in perioada respectiva si vazut daca au fost prevazute cu asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

Doar dacă le desfaci poți remedia, sunt niște fire (rezistențe) ce trec și incălzesc local. Un contact (sau 2) sunt intrerupte

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum este vara si nu ai nevoie de incalzire a scaunului, du masina in servis sa o verifice ei.

| badpanda a răspuns:

Cu caldurile astea e nasol daca nu-ti merge incalzirea in scaune.