| Qweerrrtttyyy a întrebat:

Am un Passat b6 si am pe el clima manula ( link orientativ: https://www.4tuning.ro/......-0-0-0.jpg ) si as vrea sa pun automata (link orientativ: https://www.pieseauto.ro/......-0-0.jpg). Intrebarile mele sunt :
- Se poate monta?
- O sa functioneze in parametrii?
- Incalzirea in scaune o sa functioneze ( am si la cea manuala încălzirea in scaune).
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, se poate monta, o sa functioneze si in parametrii.
Incalzirea in scaune o sa functioneze bineinteles.

Acum o sa ai o distractie costisitoare, o sa te duca pe la 300-500 € toata afacerea, daca vrei sa faci treaba ca la carte dar asta nu ai intrebat, deci nu ar trebui sa fie o problema.

| Qweerrrtttyyy explică (pentru OldSoul):

Am gasit modulul si rama in total vreo 500 de lei.

| Qweerrrtttyyy explică (pentru OldSoul):

As vrea sa îl montez personal, acasa. Trebuie ceva cabluri in plus? Nu prea as vrea sa dau banii in service-uri.

| OldSoul a răspuns (pentru Qweerrrtttyyy):

Dada, dar tumbulatura? Acolo e problema, aia e pe la 200 € in sus. Nu scapi tu asa de usor, e drum lung de la ac la dubluclimatronic, bord de demontat, adaugat senzorii, modifocari prin diagnoza.
Si nu o vei putea monta tu, ai nevoie de cunostinte, deoarece se modifica instalatia electrica a masinii.

| Qweerrrtttyyy explică (pentru OldSoul):

Aiaiaiai, complicat laughing. Mai bine nu ma mai bag, si o sa pun AC-ul de pe B7. Vreau ceva sa arate mai bine laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Qweerrrtttyyy):

Asa ziceam si eu :))
Pui mai bine butoane de genul si aia e
http://onlinevagshop.ro/......t-audi.jpg

| Qweerrrtttyyy explică (pentru OldSoul):

Mda, asa ma gandeam laughing). Ies si ieftin si arata si bine

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu cred ca merg, apoi nu vad rostu, bani irositi pentru nimic.Ai AC aia e tot, daca dai tu manual ce? Daca era o chestie ca trebuie sa stai toata ziua ca o munca mai ziceam, dara masina o folosesti asa nu ore in sir.Nu poti mota pentru ca nu ai unde conecta cablurile,aia clima cum ii zic oamenii sau uni fabricanti are mai multe cabluri,nu-i vorba de galerii,alea acolo raman, e vorba ca clima are computer care controleaza temp, regleaza ventilatoru, inchide, deschide acele trape, e ceva mai complicat decat la asta AC manual.Deci la aia manual nu cred ca ai trape si apoi nai conectia cu ele, degeaba ai gasit tu daca nu ai la ce conecta.Ar fi bine sa intrebi pe unia care se ocupa cu asa ceva, sau cel mai bine sa intrebi la reprezentata, aia sigur ar trebuie sa stie cum sta treaba si stii sigur cum stai.