| Alin_Soare_1994 a întrebat:

Mi am schimbat placutele si discurile la un Golf4 acasa, franele tin normal, dar am auizt ca ar trebui sa le fi aerisit.
Eu doar am impins sabotul normal, placutele si discurile au intrat fara nici o problema. Ar avea ceva de cauzat probleme?

1 răspuns:
| Capota a răspuns:

Dacă frânele țin cum ar trebui nu cred că e vreo problemă, încearcă să desfaci capacul de la vasul cu lichidul de frână(având grijă să nu cadă nici măcar un firicel de gunoi sau praf înăuntru) și să dai vreo 10 pedale de frână până la maximul posibil, asta ca să fii cu inima împăcată. laughing