| Deni4trs a întrebat:

Niste idei cum as putea antifona usile masinii cu folie de parchet?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai cum.
Nu exista nici o folie minune care izoleaza fonic eficient la un strat subtire de cativa milimetrii.
Folia de parchet nici nu este izolator fonic, eventual ai putea folosi pluta sau material de stofa, dar minim 1cm grosime, ceea ce ar reduce zgomotele chiar pana la 2-3 ori.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Simplu, scoți tapiteria, lipești folia cu banda (daca ești jmeker cu dublu adeziva), pui tapițeria la loc. Efectul va fi pe masura banilor investiți, nu pe măsura efortului depus.

| darrio2007 a răspuns:

Scoti tapiteria de la usa si bagi folia. Dar nu vad cu ce te poate ajuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista materiale speciale de insonorizare, de ce ai pune folie de parchet nu stiu

| xerxes1 a răspuns:

Cauta pe Google :Cum sa-mi tiganesc masina.