| Kun_Dan_1988 a întrebat:

Nu mai merge închiderea centralizata la vw touran 2004 cod BKD siguranta fuse 1 e ok ce ar putea sa fie?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Desfaci ușa si măsori contactele și traseele inchiderii. Sau tu sau un electrician priceput

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O duci in service auto si vad ei nu fa tu experimente pe ea ca faci un scurt si poate lua foc masina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

VW din 2004 si mai vrei inchidere centralizata? rolling on the floor
Cate VW-uri generatia aia mai au modulul de confort functional?
Ai pretentii...

| GeorgeCazan a răspuns:

Pot fi multe, dar în general sunt fire rupte în cablajul de la portiera șofer. De la deschideri repetate firele ce întra în ușă se rup. Poți sa verifici firele ce trec prin mansonul cauciucat dintre stâlpul A și portiera. Nu e greu; în 5-10 minute vei vedea dacă sunt sau nu fire rupte pe acolo.
Mai pot fi actuatoarele de blocare a usilor; aici nu prea ai ce face tu. Maxim poți verifica dacă primesc 12V.
Mai poți verifica/schimba bateria la telecomandă.