| parrad0xx a întrebat:

Am un Ford Focus 1.6 din 2001 si nu imi merge inchiderea centralizata de la butonul de la chei, imi merge doar cu cheia in usa, am schimbat si bateria, am verificat siguranta, ce as putea face?

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Paradoxx,deconecteaza bornele de la baterie masinii si las-o asa pentru o jumatate de ora, apoi reconecteaza bornele! Ar trebui sa functioneze! Bafta multa!

| parrad0xx explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

AM incercat si nu merge...am rezolvat altfel, am bagat cheia in contact si am rotit pana la II de 4 ori si e totul OK acum happy