| Widiach a întrebat:

Nu mai pot deschide portbagajul masinii din butonul lui. Pot doar din cheia masinii, apasand pe butonul pentru portbagaj. Ce trebuie sa schimb? Broasca portbagajului cu totul sau o fi vreo alta problema electrica? Multumesc!

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Vezi in ce pozitie este butucul portbagajului.
De obicei butucul are trei pozitii, una prin care merge deschis din butonul lui cand masina e descuiata, una, din telecomanda (asa cum spui tu) si a-3-a pozitie, pe care o folosesti cand il deschizi cu cheia.
Vezi in ce pozitie e acum butucul tau, si incearca sa-l pui in alta pozitie, vezi daca persista problema.