| Andreidumm a întrebat:

Salut, am un a4 b8 sedan 2008, cu următoarea problema, portbagajul nu se deschide nicicum nici de la șofer nici de la butonul exterior nici din telecomanda, am încercat încuietoarea și funcționează perfect, ideea este ca nu de multe ori când deschid portbagajul se aprinde ledul din portbagaj, când deschid portbagajul ( din "sfoara" de urgenta ca altfel nu merge ) se aude un ticait constant de la modulatorul de confort cel poziționat in aripa din dreapta in portbagaj, ceva sfaturi …?

8 răspunsuri:
| xpoisonxdartx a răspuns:

E ceva problema electrica. E cel mai indicat sa mergi la un service autorizat.

| Andreidumm explică (pentru xpoisonxdartx):

Am tot fost dar nu i-a dat nimeni de cap

| cantaretbiserica a răspuns (pentru Andreidumm):

Trebuie sa intri in portbagaj si sa dai fața de haion jos si il deblochezi cu o surubelnita (iti vei da seama cum functioneaza mecanismul cand ai dat jos fața) si apoi il ungi cu wd 40 sau ce a ulei sau vaselină!

| Andreidumm explică (pentru cantaretbiserica):

Nu are nicio relevantă încuietoare și motorasul merge perfect, testate separat

| AraZeL a răspuns:

Exact la fel se auzea si la mine acel ticait in partea dreapta. Am schimbat calculatorul de confort si s-a rezolvat.

| Andreidumm explică (pentru AraZeL):

Am înțeles la tine ticăia in continuu? La mine face 4 tic-Uri se oprește câteva secunde după aproximativ 40 de se unde face iar …

| AraZeL a răspuns (pentru Andreidumm):

Ticaia, se oprea, iar ticaia si tot asa. Dar aveam eroare pe tester: Can't connect to central convenience module.

| Andreidumm explică (pentru AraZeL):

Asta trebuie sa văd dacă ii da ceva eroare pe tester