| Atim a întrebat:

Am o masina in 2 portiere cu ambele portiere schimbate. In momentul de față, daca din diverse motive nu pot folosi telecomanda, singura cale de acces ar fi prin portbagaj (e singurul pe care il mai pot deschide cu cheia mașinii). M-am gândit ca ar fi bine macar la portiera soferului sa schimb butucul, mai ales pentru ca am o singura telecomanda si daca pățește ceva trebuie sa intru prin portbagaj in masina. Am cautat pe internet si am vazut ca butucii astia nu sunt universali, aparent sunt diferiți la fiecare model. Problema mea ar fi ca nu gasesc nicăieri butuc de ford probe. Nu ar fi nicio alta varianta? Poate ceva universal sau vreo metoda sa fac o cheie dupa butucul portierei

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dacă aveți modelul Ford Probe, va fi foarte greu să găsiți piese de schimb pentru uși. A fost un model produs în exemplare reduse și sunt 21 de ani de la oprirea producției.
Singura soluție, ar fi să găsiți un service auto care vă poate adapta un sistem de închidere de la un alt model, eventual Ford.