| mgtow a întrebat:

O firma serioasa care poate sa aduca o masina din UK in Brasov stiti? Vreau sa fie transportata pe tir, aia au asigurare in caz de ceva in schimb plataforma poate sa nu aiba asigurare si nu vreau sa ajung in instanta cu ala. Pretul s-ar incadra intre 300 - 500€?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Iti faci cont pe bursatransport.com, platesti anuntul, se confirma, postezi anunt cu zona incarcare, zona destinatie, pui un pret estimativ, astepti 20 minute, vezi daca te suna vreun transportator, daca nu suna, inseamna ca n-ai trecut pretul corect. Mai urci la pret, sau astepti propuneri de la ei.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca vrei asiguurare, aceasta se plătește separat, in functie de valoarea marfii. Orice transportator serios iti poate oferi si asigurare la cerere, ba as zice ca poti sa o faci si singur (nu sunt convins, nu am facut).
Eu am colaborat bine cu o firma din Suceava, Romfour Tur, care facea transport persoane Cu microbuze, dar mai legau si un trailer mic.
Pretul nu cred ca se incadreaza in estimare, atat costa cu cativa ani in urma de pe Germania, fara asigurare.

| Sonia822 a răspuns:

Completare: poti plati prin telefon, e cativa euro un sms, trebuie sa postezi anunt doar in cursul saptamanii, in weekend nu lucreaza transportatorii, si nici dupa ora 5 dupa-amiaza. Eu lucrez cu bursa ca persoana juridica, nu stiu cum e cu persoanele fizice. Daca nu poti crea cont ca persoana fizica, roaga un prieten cu o firma sa te ajute. Intri la autentificare, ii scrii datele firmei, bursa e o platforma extrem de serioasa, verifica fiecare transportator si fiecare solicitant de servicii.