| paulp a întrebat:

O intrebare stupida poate insa imi asum: Polo 9N, 2002, benzina are turbo sau nu?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu este deloc stupidă, nu are turbo, ai aici toate motoarele https://www.auto-data.net/ro/volkswagen-polo-iv-9n-generation-1856

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nu are turbo, este o trotineta de 64 CP, banui nu are podea, pe acolo scoti picioarele si dai bataie laughing
Scuze glumesc, dar si aia au glumit cand au facut caricatura asta de masina.
Are 3 cilindri, cum zic motor de masina de taiat iarba.
Dar tu in afara de TPU, Facebook nu mai stii sa folosesti netu asta? De dai o simpla cautare pe google si gaseai exact toate specificatiile acestei asazose masina.

Al dreacu masina desi are un motor mic si 3 cai mai consuma si balamuc laughing