| cosssmin a întrebat:

am o intrebare ce benzina imi recomandati pentru o fabia 2002 1.4 MPI?

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Cea de 95 pentru ca aia de 99 are arderile mai tari, deci consum mai mare(are motoru o alta putere)unii au avut probleme la pornire cand ii cald motoru...Deci baga de 95!(spatul meu doar Petrom si OMV!

| IMC90 a răspuns (pentru BassHunter13):

Benzina de la OMW este absolut aceeasi cu cea de la Petrom, doar ca e mai scumpa laughing

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Euro 95

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NUMAI de la Mol 95. Vara, la iesirile in afara poti sa mai bagi si cate un aditiv de benzina. Eu bag cam o data la 2 luni, iar acum iarna sunt si aditivi anti-apa in benzina.

| catalin055 a răspuns: