| Jackq1234 a întrebat:

Salut, cei care cunosc, ce ați alege un golf 5 2003-2005 sau un polo 2002-2004?
Indiferent ca e benzina sau diesel.
*Menționez ca sunt incepator

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Golf 5 2005 benzina, macar 1 an sa te tina apoi iti cumperi una in conditii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golful, pentru ca are suspensie independenta fata-spate, se conduce mult mai bine la calatorii lungi/viteza mare.
Dar ca marca, nici una nu ajunge la nivelul unui Ford Focus 2.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Oricare e mai ieftina si mai usor de intretinut. Ca incepator ti-as recomanda din plin una cu senzori de parcare, sunt extrem de eficienti