| anonim_4396 a întrebat:

O masina cumparata la 2000 lei, este recomandat a fi manuala sau automata? Daca-mi spui manuala, pentru ca automata este complexa si se poate defecta, parerea mea ca la modul meu de condus, stric 1 ambreiaj\ luna. Problema este deci, ce este mai ieftin de reparat? Cutia automata sau manuala?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La 2000 lei cumperi o rabla, cu schimbator la fiere vechi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 2000 lei e bine sa aiba roti, ca restul nu mai conteaza.

| Evolution a răspuns:

2000 de lei sau 2000 de euro? logic ca la manuala este cea mai ieftina la reparatii si daca ai un stil de condus agresiv, vei face uzura si a placutelor + discurilor de frana + motor.
La 2000 de lei, nu stiu ce automata ai putea gasi la banii astia laughing

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Cutia manuala, dar daca zici ca tu conduci in asemenea hal incat sa strici un ambreaj pe luna, mai bine iti iei automata.

Este mai scumpa cutia automata la reparat, insa nu cred ca se strica asa des cum strici tu cutiile manuale.

Oricum, la 2000 de lei, cred ca o sa se strice alte chestii inainte de cutie laughing