| anonim_4396 a întrebat:

O turbina buna pentru un Opel Tigra 1.4, 16v care de preferat sa ii dea si niste HP in plus?

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

De când are 1.4 16v turbo?

| SoulReaver a răspuns (pentru Sofer):

Pai nu are dar el vrea?

| 45BLEY a răspuns (pentru SoulReaver):

Am turbina pe ea dar vreau una mai performanta mai puternica si de preferat sa nu imi dau si un rinichi pe ea?

| SoulReaver a răspuns (pentru 45BLEY):

Din ce an e masina? Cand schimbi turbina nu e ca si cum schimbi o roata, trebuie resoftare, schimbat injectoare si pompa de benzina (poate) daca nu masina nu stie ce sa faca cu ea. Poate de pe un opel diesel nu stiu. Cauta pe google vei gasi acolo altii care au modificat.

| SoulReaver a răspuns:

Cauta una ce a fost montata tot pe. opel. Va fi mai usor de adaptat. Cred ca pretul montarii va depasii pretul masinii.