| anonim_4396 a întrebat:

OOOff ce ma enerveaza ca nu gasesc un pret pentru masina mea, vreau sa o vand si nu stiu ce pret sa ii pun, o dacia solenza 1.4 mpi din 2003 norma de poluare euro 2 75 cp, consum 5.5-6 % inmatriculata, totul in regula ITP ( inspectia tehnica ) facuta acum 2 luni problema cea mare este ca masina a fost folosita destul de mult : 369318 km stiu ca e cam mult pentru o dacie dar nu ii pot gasi un pret, nu vreau sa o vand cu mai putin de 3000 de lei cu cat ati cumpara voi o dacia solenza ca aceasta prezentata de mine? ( fara accident ) boxa din dreapta nu prea merge dar in rest e masina foarte buna

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gandeste-te ca daca ar avea peste 10 ani ai putea-o preda la Remat prin programul "Rabla" si ai lua un voucher de 3.800 lei. Asa cum este cred ca ai putea-o da cu cca 4.000 - 5.000 lei. Succes si numai bine!

| RB26DETT a răspuns (pentru Ioandelasal):

Dar voucherul ala il folosesc sa cumpar o masina noua? eu am 2 masini solenza aia pe care vreau sa o vand si un volvo v40 din 97 care l-am cumparat in iarna prin ianuarie, si mai am o intrebare cu voucherul ala imi pot cumpara piese pentru v40-ul meu? cum ar fi faruri noi, bara fata spate etc etc?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RB26DETT):

Nu, voucher-ul este doar pentru cumpararea unei masini noi. Oricum, voucher-ul il poti vinde unui care vrea sa-si ia o masina noua, se pot folosi pana la 3 voucher-e pentru cumpararea unei masini noi si cu banii obtinuti sa-ti cumperi piese.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut dar boxa ce are de nu merge, ai ars-o? Sau ai ars la casetofon /sau cd finalul? Oricum prea multi bani pe dacie nu i-ei, gîndește-te că este veche și forjată la greu, bucură te dacă iei 50 de milioane pe ea, și nu m ai fă mofturi, știu că noi românii am vrea un sac de bani pe lucrul nostru, dar gîndeste te, tu ai cumpăra mașina asta? Si dacă da cîți bani ai fi dispus să plătești pe un lucru vechi, poate arată ea bine, dar m ai are alte bube, unele care se văd, spre exemplu boxele, iar altele care nu se văd, interiorul mașinii, motor și alte piese, sînt toate bune? Mult succes și nu ține la preț dacă vrei să o vinzi, dacă nu atunci înseamnă că nu vrei să o vinzi și o ții ca amintire pînă pică de tot te folosești de ea pînă ajunge la fier vechi.

Răspuns utilizator avertizat
| ashta a răspuns:

Are prea multi km! eu am dat o soenza din 2004 diesel si 150 000 km cu 60 milioane! bft