| CreaţaWsz a întrebat:

Opel Astra sau Peugeot 307? Voi care a-ti alege-o? Care ar fi mai buna?
Nu vreau raspunsuri gen "depinde de an, motor, etc". Ambele au acelasi motor, acelasi an, acelasi pret si arata bine.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu as alege peugeot 307 din prisma aspectului si mai ales ca e plina Romania de opel acum, inainte era bmw acum tot sa racul isi permite un opel.
Si frantuzoaicele nu sunt atat de rele cum spune lumea; am avut un citroen cumparat de nou si 8 ani nu a avut absolut nicio prb, la masini prb apar la cele care au schimbat 3-4 tari si cate 6 proprietari adica ce vechituri tot aduc astia de prin germani, franta etc

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De cand au Peugeot-urile motoare Opel, sau invers?
Sau au pus Isuzu si pe Peugeot?
Depinde ce gusturi ai tu. O masina franceza e cu totul altfel fata de o nemtoaica facuta din topor.
Daca vrei ceva finut, 307.
Daca vrei un tractoras, ceva nemtesc => Astra.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Opel astra, mai fiabila, costuri mai mici de intretinere

| blaablaablaaa a răspuns:

Sincer, iti recomand Astra, o masina foarte foarte fiabila, calitate nemteasca... pe cealalta parte, frantuzoaicele sunt renumite pentru fiabilitate proasta si piese scumpe!
Sper ca te-am ajutat sa iti faci o parere. Succes :p

| Valentyna290497 a răspuns:

Clar as alege Astra

| Tw1sTer a răspuns:

Opel astra