| Gass93sv a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un opel astra motor 1.6 benzina an 2001 euro 4.
Sunt curios cam cat ar costa asigurarea anual si daca intretinerea e cat de cat acceptabila la pret.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intretinerea la opel e acceptabila, acum depinde si cat de multa grija ai de masina.

asigurarea daca esti tanar sub 27-30 te costa peste 1200-1400 ron

Răspuns utilizator avertizat
| hummmer a răspuns:

Piese găseşti, asigurarea te sparge dacă ai până în 35 de ani şi locuieşti la oraş. Trece-o pe un pensionar şi dai vreo, poate, 500-700 lei anual.

| parvuconst a răspuns:

Intretinerea este modeste.
Asigurarea te costa cam 1400 lei daca ai sub 30 ani si 400 lei daca ai peste 30 ani, preturile sunt cu aproximatie.