| Mynameiz a întrebat:

Parere la acest golf 4 consum, intretinere etc. https://www.autovit.ro/anunt/volkswagen-golf-iv-ID7Gybkp .html#gallery-open

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Din ce se vede nu prea au lăsat detalii în ceea ce priveşte consumul, cel puţin n-am observat să fie, însă având în vedere motorizarea, km şi din ce detalii au pus la dispoziţie dacă s-ar încadra la un 5/100 maxim 6 ar fi ok. Iar dacă e şi întreţinut e posibil ca să fie consumul şi mai mic. Sunt modele destul de fiabile, iar dacă sunt şi puse la punct duc şi milionu' de km. Iar în ceea ce priveşte întreţinerea şi piesele sunt destul de accesibile. Modelele cu cât sunt mai noi cu atât piesele sunt mai scumpe şi mai greu de găsit. Recomand un test pe drum dacă este posibil! Dacă de motor s-a avut grijă ar trebui să meargă rotund, fără bătăi.