| QRazvy a întrebat:

Vreau sa imi cumpar Dacia Sandero Stepway 2018. Ce model sa aleg dintre Prestige sau Black&White? Cine stie plusuri si minusuri?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am analizat un pic mobile.de ditai site ul auto cu mașini mai ieftine ca în Ro. Cel mai ieftin a4 din 2016 e pe la 14-15.000

Nici nu vreau sa știu în ce stare e a4 ul ala de pe olx.

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Întra pe site, compara versiunile și vezi care și cum

| romeo78 a răspuns:

În primul rând, citind lista echipamente oferite standard și opțional la cele două nivele de echipare enumerate de dumneavoastră.
Vedeți exact ce oferă amândouă, de ce aveți dumneavoastră nevoie la bordul mașinii, suma de bani avută și astfel cumpărați. Nu uitați că este un model la sfârșitul carierei sale, până la sfârșitul anului acesta va apărea modelul nou. Deci, este posibil ca să existe numeroase campanii de reducere a prețului modelului pe parcursul anului. Întrebați la dealer ce știu, ce reduceri se fac!

| Panamax a răspuns:

Una face suta in 6 secunde cealalta in 5, 5.
Una are 5 stele NCAP cealalta 4, 5.
Una are cutie automata in 7 trepte cealalta manuala in 6 trepte.
Una are 4motion cealalta Quattro.
Ambele au antiorbire automata pe luminile de intalnire si limitator la 250km/h
Cred ca am incurcat masinile.
Vorbeam de sh-uri de 12.000 euro pline de" rugina".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decanta sa cumperi o Dacia noua mai bine cumperi un bmw, audi Mercedes la mana a doua mai nou.

| QRazvy explică (pentru anonim_4396):

Lasa-ma cu masini la mana a doua ruginite

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Mentalitate ieftina de roman. De ce sa ia omul o mașină nouă, cu garanție 3 ani, fără nici buba ascunsa, cu garanția ca nu are nimic ascuns când poate sa ia un BMW de 10 ani cu 200.000 km

| anonim_4396 a răspuns (pentru QRazvy):

Ia-ti Dacia atunci și dacă de întâmpla vreun accident te vei gândi "Ma ce Prost am fost ca am luat o mașina așa nesigura."

| Panamax a răspuns (pentru QRazvy):

Un AUDI de 3 ani de 12.000 Euro nu are rugina.
Face de 3 ori mai multi km decat cutia ta de conserve facuta la Pitesti de 3 ori mai repede si mai in siguranta.

| QRazvy explică (pentru suntserios):

S-o crezi tu ca doar 200.000. Si altceva cu consum mai mic de 10 si fara tractiune spate nu ai gasit?

| QRazvy explică (pentru Panamax):

Ai tu 12 mii de euro cash sa iti iei audi? Despre ce tot vorbesti? Vorbiti ca bogatii in audi si bmw dar va plange mațu de foame ca trebuie sa dati banii pe motorina. Si legat de siguranta, am vazut atatea accidente in masini de 10 ori mai sigure decat dacia facute praf.

| QRazvy explică (pentru suntserios):

Alt cazan nu ai gasit decat un bmw cu 200 mii in bord? Sau atat a pus ala

| suntserios a răspuns (pentru Panamax):

Da și mie un link cu un Audi de 3 ani la 12.000 ca îl cumpăr pe loc. Și vezi ca prețul unui sandero e de vreo 10.000

| Panamax a răspuns (pentru QRazvy):

Tie o sa-ti planga matul de foame cat timp o sa platesti la cutia ta de conserve ratele.
Pe langa cei 12.000 o sa fie de plata dobanda, Casco, taxa de administrare.
O sa platesti 5 ani rate si o sa le dai 2500Euro in plus doar dobanda.
Si o sa te depasesc cu sh-ul meu pe unde te prind.

| Panamax a răspuns (pentru suntserios):

Https://www.olx.ro/oferta/audi-a4-an-2016-euro-6-IDc6in2.html#aaf22d6e16; promoted

Primul anunt de pe OLX.
Daca mai doresti informatii nu ezita sa ceri.

| suntserios a răspuns (pentru Panamax):

Da cine te oprește sa cumperi mașina nou cu banii cash...

Și serios comparam mașina aia din link cu 180.000 km cu una noua? Serios?

| QRazvy explică (pentru suntserios):

Nu compara masina noua cu sh. Sunt chestii total diferite

| suntserios a răspuns (pentru QRazvy):

Pai eu compar?

| Panamax a răspuns (pentru suntserios):

Nu se poate compara un Audi cu o cutie de conserve romaneasca,
aici ai dreptate.

| QRazvy explică (pentru Panamax):

Ca totul consta in depasiri si viteza. Ce minte de cocalar.

| QRazvy explică (pentru suntserios):

Depaseste boss pe cine vrei cu rugina de sub vopsea. Totul tine de prestigiu si de cat de bine vazut esti in masina aia. Asa e. Casco e doar la masinile noi. Si apropo. Pe olx gasesti si porci de vanzare. La tine tot ce zboara se mananca? Din cate vad cam asa e.

| Panamax a răspuns (pentru QRazvy):

Nu totul.
Sa ai o masina confortabila si sigura, si sa depasesti Loganurile cu prosti ca tine la volan cu motor de 0.9 care nu au putere sa depaseasca un Tir si fac coada in spatele lui.
Se vede treaba ca nu ai experienta deloc la condus.

| QRazvy explică (pentru suntserios):

Daca omu ala a facut 180 de mii de km in 3 ani, vai si amar saraca masina. Si pe olx gasesti anunturi cu masini din 2010 cu 180 de mii de km. Alea cat ar trebui sa aiba in relaitate? 500 de mii? Te rog eu. Lasa-ma cu astea

| suntserios a răspuns (pentru Panamax):

Nu, nu se poate compara o mașină cu garanție 3 ani și zero km cu u a cu 180. 000km.

Poti sa faci o depășire fără probleme și cu motorul de 0.9. Trebuie doar sa ai niște noțiuni elementare despre cum funcționează o cutie de viteze

| QRazvy explică (pentru suntserios):

Om serios care pune problema bine. Iti dau funda.

| suntserios a răspuns (pentru Panamax):

Am analizat un pic mobile.de ditai site ul auto cu mașini mai ieftine ca în Ro. Cel mai ieftin a4 din 2016 e pe la 14-15.000

Nici nu vreau sa știu în ce stare e a4 ul ala de pe olx.