| Alinut456 a întrebat:

Pareri Peugeot 407 sw 2009 extra full, 2.0 diesel 300k km, merita la 3.000 euro? E masina fiabila?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pff de ce nu intrebi pe tatal tau sau sot, prieten.
In fine, sa fiu cat mai clar masinile care au deja o varsta incep sa cada. Dar din punct de vedere al 300 000 de km este mult, mai ales daca a fost putin resetat inainte.
De fiabilitate nu sunt rele nu se strica repede dar si cand o fac mai bine te speli pe cap cu ele.
Daca avea motor de 1.9 nu aveai taxa mai mare pe motor, de exemplu si banuiesc ca este euro 4

| alex495 a răspuns:

Nu. Inj hdi sunt foarte proaste. Sr arde fisa. Un amic are 407 cu 1.6 hdi si pana in 200 k km a schimbat ambreiaj, eram cu el cand ia bubuit turbina si acum vrea sa o vanda. Nu recomand ca masina. Tin sa mentionez ca merge normal, nu schimba in rosu si nici agresiv nu conduce. Daca i-a dat 120 maxim

| adryang78 a răspuns:

Ferește-te de mașinile pe motorină, vor fi scoase ușor-ușor de pe piață iar între timp vor crește și taxele de poluare.