| anonim_4396 a întrebat:

Pareri VW Lupo 1.4 TDI vs benzina/ consum.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1.4 TDI are zgomot autentic de tractor. E chiar un motor de tractor. 3 pistoane, motorina cu injectie clasica. 100% tractor, doar ca are si turbina.
Face sub capota ca o musca prinsa intr-un pahar. Insa e un motor bun, fiabil, suficient de puternic si economic.
Ala pe benzina e nasol, ca majoritatea motoarelor pe benzina de la VW.
MPI-ul 'mai merge' dar nu il recomand, 16V-ul e mai prost decat alte prostii de-ale lor.
La bugetul pentru Polo TDI, eu m-as orienta spre un Corsa C 1.3 CDTI.

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Oras sau drum lung? in oras e bun consum poate 5 l pe suta nu pot fi sigur ce stil de sofat ai la drum lung nu prea merita.

Răspuns utilizator avertizat
| DJGE0X a răspuns:

Incearca sa fugi de lupo. spun asta pentru ca mi-am dorit enooorm la inceput aceata masina....is urate la interior...numai cand te uiti la usa pe interior si vezi "tabla" nu e captusita frumos.e o cutie de chibrit pe roti.incearca sa optezi pentru o alta masina.garantez ca ai si alte optiuni