| PaharDeSticla a întrebat:

Cineva cu Vw lupo. Vreau sa-mi cumpar aceasta masina si as vrea sa stiu ce pareri aveti despre ea(pret piese. consum. confort) si daca aveti cu servo sau fara.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa faci economie buna la consum dar cand vin reparatiile abia mai respiri, asa e la orice masina numai sa te tina buzunarul pentru asigurare si mantenanta. Am colegi de munca care reusesc sa isi tina masiniile pe 4 roti datorita furtului de motorina altfel sant la pamant

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cutii de viteze proaste. Probleme la clapeta de aer.
Consum bun la 1.0 benzina, consum mare la 1.4 benzina.
Confort mai ok decat in Polo, e ok pentru categoria supozitoare.
Nu o recomand, insa. Recomand Clio sau Fiesta.

| Chriss95 a răspuns:

E o idee buna deoarece consuma putin, piesele sunt ieftine si ti-as recomanda, sa iti cumperi cu motor pe benzina deoarece intretinerea este cu mult mai ieftina fata de diesel (1400 cm3). Eu am un golf 4 si sunt multumit de el. Sa ai o zi buna!