| Costin1996 a întrebat:

Pe Dacia 1310 se poate pune un alt motor decat cel original? Daca da, de la ce marca mai exact?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Golf 3 atat diesel cat si benzina, Opel Calibra numai 1.6, Trabant si Oltcit!

| Costin1996 explică (pentru FurtunaDiesel):

Si omologarea RAR pe undeva 300-400 ron sau ma insel?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Costin1996):

Nu, omologarea rar e scumpa daca pui alt motor pe la 1800-2000 de lei cu tot cu ceva ciubucuri date pentru ca altfel nu o poti omologa!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti si de la BMW. 325i parca era la SGM.

| Rby a răspuns:

Din cate stiu eu, cea mai buna optiune ar fi sa mergi pe motoare renault.
Cauta un motor Renault Alpine 1.4, 1.4turbo, sau 1.6.
Se potrivesc si sunt multe Dacii in Romania cu astfel de motoarehappy