| gamershell a întrebat:

Pe motocicleta este obligatoriu sa port casca?
Pot lua amenda de la politie daca nu o port happy

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Da, casca este obligatorie si daca nu o ai, primesti amenda.
Ce nu inteleg este de ce va incurca, pentru ca de cele mai multe ori, greutatea de 1 kilogram de pe teasta, e greutatea vietii voastre.
Conteaza mai mult sa va fie admirata freza, in timp ce va dati cu motorul? big grin

4 răspunsuri:
| Oti a răspuns:

Da,clar! Si pe langa asta, esti mult mai in siguranta daca o porti.

| drhotzu a răspuns:

Pe bune? pe motocileta este obligatorie doar centura! atat! casca nu are nici o treaba!

| spaghetty a răspuns:

E obligatoriu si pe un scuter dar pe motocicleta.

| HoTSaucE a răspuns:

Casca este obligatorie...si amenda este parca de 50 lei, dar nu te gandi la amenda.Gandeste-te ca ''bostanul'' ala de 1kg iti poate salva viata, nu fii teribilist niciodata pentru ca nu tu faci motorul, uneori el te face pe tine indiferent ca e scuter sau motor mare.