| Anca233 a întrebat:

Pe o motocicleta este obligatoriu echipamentul? Casca stiu ca este obligatorie dar ma refer la geaca si pantaloni.

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Echipamentul nu e doar ca sa fi "cool", pentru binele tau ar trebui sa ai un minim de echipament cre ar fi casca, o geaca sau o armura(in zilele calduroase), manusi(cand cazi pui prima data mainile pe jos), si blugi impreuna cu niste protectii la genuchi si tibie sau si niste pantaloni in caz ca nu vrei sa stai cu piele pe tine si nu in ultimul rand niste cizme scurte daca vrei sa fie asanatoare cu niste adidasi dar poti sa mergi si in adidasi la turele mai scurte.
Cand faci un drum mai lung indicat ar fi sa te echipezi cu un combinezon de piele+manusi, si ghete

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" ma refer la geaca si pantaloni" - mai pune și cizme

e obligatoriu DOAR dacă vrei să fii cool

| florin926481f a răspuns (pentru sierra1):

Echipamentul nu e doar ca sa fi "cool", pentru binele tau ar trebui sa ai un minim de echipament cre ar fi casca, o geaca sau o armura(in zilele calduroase), manusi(cand cazi pui prima data mainile pe jos), si blugi impreuna cu niste protectii la genuchi si tibie sau si niste pantaloni in caz ca nu vrei sa stai cu piele pe tine si nu in ultimul rand niste cizme scurte daca vrei sa fie asanatoare cu niste adidasi dar poti sa mergi si in adidasi la turele mai scurte.
Cand faci un drum mai lung indicat ar fi sa te echipezi cu un combinezon de piele+manusi, si ghete

| sierra1 a răspuns:

"Buna! Sunt fata si am aproape 16 ani"

coboară cu picioarele pe pământ: pantaloni, cizme, geacă, bla bla bla

| DuhoareRoberto a răspuns:

Nu este obligatoriu sa porti geaca sau pantaloni, dar cel mai sigur ar fi sa ti iei pantaloni cu bureti, si te vor ajuta in caz de ceva.Dar si o geacă mai groasă te poate salva, chiar si mănuși de motocicleta

| floriineel a răspuns:

Geaca si pantalonii nu sunt obligatorii.

| alexandru19ais a răspuns:

Doar casca e obligatorie. Daca vrei sa porti echipament este alegerea ta. Succes! rolling on the floor