| JustThat a întrebat:

Pentru a da orasul la scoala de soferi, trebuie sa mai platesc ceva? Cum decurge ziua?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scoala zice ce ai de platit, la prima incercare nu ai de dat nimic. Pt ca ai platit la inscriere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu ce ai platit pana acum, ca sa iti pot raspunde, si nici nu-mi mai aduc aminte exact ce taxe cuprindea scoala.
Cand am ajuns la traseu stiu ca achitasem tot, dupa examen am dat noroc cu instructorul si asta a fost, teoretic nu mai aveam nici o treaba cu el.
Ai de platit spaga, depinde de cum sta treaba la tine in zona, ce politist prinzi, dar asta discuti cu instructorul.
Ziua pentru mine a decurs in felul urmator: pe la ora 11 mi-a spus instructorul sa fiu in punctul principal de pornire, in oras. Am mers acolo, erau foarte multe masini de scoala, a venit si instructorul meu, mi-a zis cam cat mai am de asteptat. Apoi au aparut politistii examinatori, si au citit pe rand listele cu elevii care le-au fost repartizati, in ordinea examinarii (trebuie sa fii de fata sa strigi prezent, altfel nu mai poti participa, daca intarzii). Am stat in acel punct de pornire pana cand politistul a examinat elevii altor scoli, a venit instructorul si ne-a lasat masina, (el nu are voie sa fie in masina in timpul examenului), a venit politistul, ne-am urcat toti, si a inceput examinarea. Un elev la volan, ceilalti in spate. Politistul cerea numele elevului de la volan, act de identitate, dosarul, apoi numele unui martor de pe bancheta, si actul sau, timp in care cel de la volan se pregatea de plecare (oglinzi, centura...) si cand termina de completat, porneam. Dupa ce se convingea de priceperea sau pericolul celui de la volan, ii cerea sa opreasca, completa admis/respins, greselile facute, si chema alt elev de pe bancheta. Pe la ora 15 am urcat in masina, dupa o ora si ceva sunam acasa bucuros ca am luat big grin

| fuzzer a răspuns:

Nu, nu mai trebuie. Doar daca ai mai picat la oras, se prevede o taxa de vreo 15 lei.

| Radu1015 a răspuns:

Nu decat daca ai picat o data.

| Gabriel_Marius_1994 a răspuns:

Nu platesti doar daca vrei sa iei carnetu laughing)