| Skrillex123 a întrebat:

Pentru categoria de permis Tv (Tramvai) iti trebuie categoria D ca sa poți sa îl conduci sau exista o scoala anume care te pregătește pentru a deveni șofer de tramvai

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu b se poate, Tv vine inclus in permis dupa ce faci D. D e pentru bus si troleu. Ca sa ajungi vatman trebuie sa desfaci valiza cu euroi la firma care se ocupa cu transportul in comun in orasul respectiv

| Yuoia a răspuns:

Exista scoli de vatmani.

| Skrillex123 explică (pentru Yuoia):

Deci sa înțeleg ca trebuie sa faci o scoala separată pentru tramvai, ca Tb ul ți l da la D și tractorul poți sa l conduci dacă ai B

| Liviu a răspuns (pentru Skrillex123):

Tractoarele vechi pana in 3, 5 t, le poti conduce fara remorca pe drumurile publice doar cu B, daca atasezi o remorca trebuie categoria TR, daca atasezi 2 remorci trebuie CE, si da, TB-ul il primesti cand iei categoria D, eu acum dau de camion, am cam o luna de cand am luat autobuzu happy, deci e jale laughing cu invatatu

| Yuoia a răspuns (pentru Skrillex123):

Da. Faci scoala separata.

| Skrillex123 explică:

Vai ce răspuns util