| Cozmea022004 a întrebat:

Pentru cei ce au facut sau stiu cum e cu scoala de soferi, cam cat dureaza in general? Examenele practice se pot da tot timpul anului? Pot face scoala de soferi chiar daca am rau de masina?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Răul de masina va fi o problema pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Avand rau de masina, poate este mai bine sa nu faci scoala de soferi, ca sa traiesti linistit si sanatos, pe picioarele tale.

| haileewatson a răspuns:

Depinde cate ore faci cu instructorul pe saptamana. de obicei dureaza 1-2 luni. Dupa ce termini scoala ti se elibereaza un dosar. Cu dosarul ala te inscrii la examenul scris si practic, si este valabil un an de la data eliberarii. Deci poti da examenele de cate ori vrei intr-un an. Dupa un an expira si trebuie sa faci scoala din nou daca nu ai luat examenele.

| Slovcehov a răspuns:

Depinde de oras cat de aglomerat e
Eu am terminat in 2 luni, dar un prieten din alt oras intr-un an.
La mine daca pici si te reprogramezi e foarte rapid, pe el l-a reprogramat dupa 2 luni si tot asa, l-a tinut o gramada.
Examenele le dai cand te programeaza ei si se dau tot anul.
Scoala o faci pe masina instructorului.