| DaniTDCI a întrebat:

Piaggio si, problema? ei bine i-am schimbat ieri set-ul(38.2 mm) am o bucata de burete intr-o gaura din filtrul de aer, daca o scot, ii tin acceleratia blana si ma deplasez cu vreo 10-15 km/h,e set-ul nou,oare nu se alimenteaza cum trebuie? i-am curatat carburatorul chiar si jiglerul,ce poate avea,?,sa aiba legatura cu partea electrica? se ineaca,nici eu nu mai stiu ce are,se si ineaca... pistonul de la setul nou are capul putin bombat si tot lovea bujia,i-am mai pus o distantiera mica la bujie,si acum nu mai loveste, distanta intre electrozii bujiei e buna, ce ii pot face? i-as putea regla cumva avansul?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă pistonul lovea bujia, e clar ceva în neregulă. Compresia e prea mare - o să-l faci diesel... Caută un piston identic cu cel schimbat, altfel n-o să meargă veci cum trebuie.