| alexalexmarian a întrebat:

PITESTI EXAMEN AUTO.

Marti dau examenul auto in Pitesti. Pentru cunoscatori la ce ar trebui sa fiu atent? Cum sunt politistii, ce pretentii au?

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Mașinile de examen sunt dotate cu camere de luat vederi, așa că orice scăpare este înregistrată.
În general, se pune accent pe acordarea priorității, pe parcarea laterală, semnalizarea când schimbi banda sau sensul de mers. Mare atenție la indicatoare și semafoare. Dacă se nimerește un agent în intersecție, nu uita cine comandă: polițist - semafor - indicator, în ordinea importanței.
Succes!