| mgtow a întrebat:

Poate se pricepe cineva la vopsea si aplicatii, am 2 sprayuri la mine acasa si imi voi vopsi mobilul doar plasticul din spate unul e luciu si altul vopsea, pe cel de vopsea pune ca merge pe unele plastice nu toate si vreau sa stiu daca se va intari pe plasticul de la mobil 5 minute zice ca dureaza si apoi sa ii dau cu luciu, la magazin mi-a zis ca prima data luciu si apoi vopsea dar nu are mult luciu.

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai depinde ce plastic este la acel mobile. Teoretic ar trebui sa mearga dar depinde pe ce baza este vopseaua (Aditivi, ulei, diluant, apa etc.) daca spune ca merge si pe unele plasticuri poti incerca pe un colt undeva si daca este ok continui, daca nu stergi cu actona si gata! Oricum prima oara se da vopseaua si apoi luciul nu stiu ce cofetar vindea la magazinul ala de a spus ca lacul prima oara!