| anonim_4396 a întrebat:

Pot circula cu o masina avariata daca nu am anuntat politia? Functioneaza totul pe ea. Lovitura este foarte vizibila in partea din spate a masinii.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Trebuie sa mergi la Politie sa dai o declaratie cu privire la circumstantele producerii accidentului. Daca nu ai produs pagube materiale altor persoane, fugind de la locul accidentului, nu trebuie deca sa declari ca faptele s-au petrecut in ultimele 24 de ore, acesta fiind termenul in care esti obligat sa anunti Politia.
In baza declaratiilor tale cu privire la producerea accidentului, ti se va elibera o dovada de reparatie, valabila 30 de zile, timp in care poti circula cu masina fara probleme.

7 răspunsuri:
| 220V a răspuns:

Nu prea poti

| daddy_3868 a răspuns:

Ai lovit alta masina? in lege scrie k nu poti circula mai mult de 30 de zile cu autoturismul avariat. daca ai lovit alta masina si ai plecat mai bine nu te duci la politie pentru ca erai oblicat sa declari accidentul in 24 de ore. bafta

| daddy_3868 a răspuns:

La politie poti sa declari k ai gasit-o lovita in parcare si o sa iti dea dovada de reparatii.

| xVio a răspuns:

Frate fatio cat mai repede ca te vad astia pe radar asa a patit unchiul meu

| ramona1911 a răspuns (pentru daddy_3868):

Prietene, cu toate ca traim in Romania, nu poti sa minti ca ai gasit-o avariata in parcare. O sa caute faptasul si cand o sa isi dea seama ca ai mintit...te-ai ars. Sfat pentru. "astra" spune ca ai lovit-o la tine in curte, undeva la tara, cu toate ca tu s-ar putea sa stai la bloc.

| daddy_3868 a răspuns (pentru ramona1911):

Si cum o sa gaseasca faptasul? sunt pagube materiale nu e nimic penal

| Stefanu a răspuns:

Poti fara nici-o grija, pana cand nu te opreste politia.laughing