| robinhood97 a întrebat:

Poti circula cu masina avariata mai multe zile daca ai constatare amiabila? Sau doar cu autorizatie de reparatie de la politie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de defectiune. Este interzisa circulatia cu defectiuni la sistemul de franare, sistemul de lumini, directia sau alte sisteme care afecteaza siguranta sau pun in primejdie participantii la circulatia rutiera.
Nu este interzis daca sunt defectiuni minore, fara afectarea sigurantei, de ex. o bara indoita, zgaraieturi, mici lovituri, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci amiabila primesti si constatare de reparatie de la asigurator. care cred ca tot 30 zile e valabila.