| liviuuuuuu a întrebat:

Pot conduce un atv de 125cm3 de la 14 ani daca are limitator?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric NU!
Un ATV de 125cc se poate conduce dupa varsta de 16 ani si doar daca ai permis de conducere.
Conducerea unui autovehicul fara permis, atrage dupa sine, pedeapsa si dosarul penal, care iti va afecta toata viata.
De fapt, mici prin paduri si nici pe campuri NU este voie sa le sofezi, ceea ce spun copii de mai jos este total eronat si impotriva legilslatiei rutiere. Singurl loc unde nu intervine legea si pedeapsa, este sa stai calare pe ATV-ul ala in curtea ta personala, dar odata iesi pe poarta, este pasibil de pedeapsa.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu pe drumuri publice si nu legal

| xerxes1 a răspuns:

Se poate, dar nu pe drumuri publice.

| AndreiRobert22 a răspuns:

125cm3? In nici un caz

| OlariuRoland10 a răspuns:

Nu,doar prin paduri si pe campuri!