| EmilTraian95 a întrebat:

Pot inchiria o masina daca sunt incepator? ( trebuie sa duc pe cineva la operatie eu nu am masina si e mult mai ieftin asa decat taxi sau tren )

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aproape toate firmele de inchiriere au conditii de genul minim 21 ani si minim un an de permis. Si nu va ajunge niciodata inchiriatul masinii mai ieftin decat trenul, trebuie sa tii cont ca trebuie sa depui o garantie de cateva sute de euro

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Firmele de inchirieri au reguli diferite.
Insa, din proprie experienta, iti spun ca aceste firme renunta la multe reguli, si merg pe 'incredere'. Tot oameni sunt si ei.
Iti recomand insa inchirierea unei masini de la un particular, gasesti pe OLX oameni dispusi sa inchirieze masini ok (Golf 4/Logan/Clio).

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca ai permis de conducere, iti da ei masina, dar mai bine imprumuta de la un prieten.

| IoanaIonuca a răspuns:

Ai putea sa imprumuti de la un verisor/unchi/prieten/coleg, decat sa o inchiriezi. Adica, tu stii mai bine.

| EmilTraian95 explică (pentru IoanaIonuca):

Nu imi da nimeni stiind ca sunt incepator am permis de 6 luni si tata nici acum nu ma lasa sa ma deplasez singur cu masina desi am o dacia 1310 cu care am facut peste 1.000 de km vara asta laughing nu era zi sa nu fac 30-40 de km