| dnddnd a întrebat:

Pot sa conduc un camion de 20 tone fara atestat de marfa.(in interes personal, adica un prieten il cumpara din strainatate si eu trebuie sa il aduc, el nu are categoria C ).
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| octavianpas a răspuns:

Daca masina este mai mare de 3, 5 t iti trebuie atestat de marfa.

2 răspunsuri:
| iulian2260 a răspuns:

Poti sa il aduci fara probleme din strainatate, afara nu cere nimeni atestat, avand numere straine putin probabil sa te intrebe cineva de atestat dar aici daca il trece pe nr romanesti trebuie sa faci atestat

| tim a răspuns:

In nici un caz nu poti. dar atestatul e ieftin, simplu, si il obtii in cateva zile. eu am mai multe, deci fa-le repede