Întrebare recomandată | yqan a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o mica mare probleba. Am 21 de ani si detin Permi Categoria B, C, CE, plus Atestat transport marfa; atestat agabaritic, Aisz medical, Aviz Psihologic. As dori sa imi gasesc un loc de munca ca sofer pe camion, dar se cere experienta si de unde sa o capeti daca nimeni nu te angajeaza, am lucrat timp de un an pe autoutilitarade 3, 5 tone, dar nu pot justifica, eram trecut ca muncitor necalificat. Imi puteti da un sfat unde ma-as putea angaja poate ca sofer 2, stiti o firma ceva care face angajari fara experienta?

6 răspunsuri:
| DataSoft a răspuns:

Incearca la dumagas..ca ei stiu ca mai angajau incepatori.dar in ce conditii nu stiu. intra pe site la ei si dale un apel.

multa bafta

| Ottakringer a răspuns:

Iti recomand sa incepi cu distribuirea marfei. Si de acolo te ridici.

| deadlykiss a răspuns:

Exista firme care te cheama la probe de lucru si atunci poti demonstra ca te descurci chiar daca nu ai experienta. Nu stiu de unde esti ca poate asa ti-as putea recomanda vreo firma. Bafta

| claclaudiu21 a răspuns:

Categoric Dumas!

| gaby023 a răspuns:

Poti sa incerci la firme de constructii unde au nevoie de soferi.Dar incearca la firme mici pentru ca acolo nu ii intereseaza experienta

| vasy07vasy a răspuns:

SerTrans Spania angajeaza soferi nexperimentati cauta si intereseaza-te pe internet de firma bafta