| Laurențiu004 a întrebat:

Pot sa iau carnetul daca sunt miop? Ma duc in cateva zile sa imi fac ochelari deci inca nu stiu ce dioptrii am insa ce pot sa ca spun este ca vad la distanta destul de bine insa nu pot sa citesc literele mai mici (cele mari pot sa le citesc cu usurinta). Sunt curios daca pot sa iau carnetul daca port ochelari la fisa medicala.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine permis de conducere si daca porti ochlari, bineinteles daca vezi bine cu ochelari.

| Laurențiu004 explică (pentru Ioandelasal):

Pot da testul din fisa medicala cu ochelari

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Laurențiu004):

Da, se poate.

| goguPatent a răspuns:

Bineinteles ca poti, atat timp cat vezi bine cu ochelarii nu are relevanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa iau carnetul daca sunt miop.
Aici ai zis deja concluzia deci nu ai intrebare decat te lauzi

| Sofer a răspuns:

Poți sa iei și cu ochelari ca vezi.